Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

eXtrmE_sPoRtS, 1 saat önce yazdı:

Anlaşıldı. Gerekmedikçe winsxs'ye ellenilmeyecek 🙄

Uefi ve Dart 10 destekli win7 pro vl yolda bu arada.

Hocam ltsc fünal sürümünüzde winsxs klasöründe çok bir değişim var mıydı ? Yoksa eğer biz de aynı işlemi yapalım ?

LostH, 16 dakika önce yazdı:

Hocam ltsc fünal sürümünüzde winsxs klasöründe çok bir değişim var mıydı ? Yoksa eğer biz de aynı işlemi yapalım ?

hocam venom sürümü için 8gb ram yeterlimi format için ?

eXtrmE_sPoRtS, 10 saat önce yazdı:

msconfig'i çalıştırdan açın ve gui önyüklemesi yok seçeneğini deaktif yapın zaman aşımını da 3 saniye yapıp bilgisayarı yeniden başlatıp öyle bir daha bakın açılış hızına.

baktım şimdi de ayarlar zaten söylediğiniz şekilde. herhangi bir değişiklik yapamıyorum, sistem belirtilen yolu bulamıyor hata alıyorum. ayrıca masaüstünde ki klasör ve dosya isimlerinin rengi beyaz ve hiç okunmuyor. nasıl düzeltebilirim ? 

Please login or register to see this link.

Üstad, WinSxS klasöründen, dism programı kullanılırsa, sadece (yedek dosyaları 234 mb+önbellek dosyaları 44 mb) bunların silinmesi , WinSxS klasörünü komple silmek sisteme sıkıntı veriyor anlaşılan,

ayrıca, yabancı kaynaklı form sitelere'de baktım W10 ile ilgili epey sıkıntı var, 

genellikle şu anda en revaçta kullanılan yine W7+W8+W8.1 işletim sistemleri,

saygılarımla;

Edited by hasan835
  • Like 1

ilkeryasin, 11 saat önce yazdı:

vista tarzı çalışmanın benzerini , ocak ayı güncel Windows 8 ENTERPRİSE olarak düşünüyormusunuz ?

böyle bir sisteme ihtiyaç vardır .

8.1 embeded yapılacak.

kot123, 10 saat önce yazdı:

hocam venom sürümü için 8gb ram yeterlimi format için ?

Yeterli

KHEDIRA, 3 saat önce yazdı:

baktım şimdi de ayarlar zaten söylediğiniz şekilde. herhangi bir değişiklik yapamıyorum, sistem belirtilen yolu bulamıyor hata alıyorum. ayrıca masaüstünde ki klasör ve dosya isimlerinin rengi beyaz ve hiç okunmuyor. nasıl düzeltebilirim ? 

1705126596_Adsz.thumb.jpg.0dab03b0cf9d660bc0cb16c86dcff4e3.jpg

Bu ayarların biri işe yarar.

hasan835, 1 saat önce yazdı:

Üstad, WinSxS klasöründen, dism programı kullanılırsa, sadece (yedek dosyaları 234 mb+önbellek dosyaları 44 mb) bunların silinmesi , WinSxS klasörünü komple silmek sisteme sıkıntı veriyor anlaşılan,

ayrıca, yabancı kaynaklı form sitelere'de baktım W10 ile ilgili epey sıkıntı var, 

genellikle şu anda en revaçta kullanılan yine W7+W8+W8.1 işletim sistemleri,

saygılarımla;

Bilgilendirme için teşekkürler.

hocam msconfigde söylediğiniz ayarları uygulayıp sistemi yeniden başlattım ve sonuç bu. pc açılmıyor. format atarım tekrar sorun değil ama masaüstünde çok önemli pdf dosyalarım var onları kurtarmam gerek.

@eXtrmE_sPoRtS

KHEDIRA, 1 saat önce yazdı:

hocam msconfigde söylediğiniz ayarları uygulayıp sistemi yeniden başlattım ve sonuç bu. pc açılmıyor. format atarım tekrar sorun değil ama masaüstünde çok önemli pdf dosyalarım var onları kurtarmam gerek.

@eXtrmE_sPoRtS

f8'e basıp güvenli modda açmayı deneyin öyle de olmazsa c'yi silmeden c'nin üstüne format atın. Böylece eski sistemdeki dosyalarınızı windows.old klasöründen c'den kurtarabilirsiniz.

eXtrmE_sPoRtS, Şimdi yazdı:

f8'e basıp güvenli modda açmayı deneyin öyle de olmazsa c'yi silmeden c'nin üstüne format atın. Böylece eski sistemdeki dosyalarınızı windows.old klasöründen c'den kurtarabilirsiniz.

dart ile hallettim. şuan tek sorun sistemin çok geç açılması. windows 8.1 çok hızlı açılıyordu ama bu niye böyle geç açılıyor anlamadım. pc açıldıktan sonra sistem gayet seri çalışıyor. 

KHEDIRA, 52 dakika önce yazdı:

dart ile hallettim. şuan tek sorun sistemin çok geç açılması. windows 8.1 çok hızlı açılıyordu ama bu niye böyle geç açılıyor anlamadım. pc açıldıktan sonra sistem gayet seri çalışıyor. 

Ccleaner ile taramayı ve regedit'i bütünleştirmeyi deneyin. Yedek almayı unutmayın. Msconfig'deki sadece saniye yazan yeri 3 veya 30 olarak yapmayı deneyin. Çözdüğünüze sevindim bu arada.

• Like 1

eXtrmE_sPoRtS, 12 dakika önce yazdı:

Ccleaner ile taramayı ve regedit'i bütünleştirmeyi deneyin. Yedek almayı unutmayın. Msconfig'deki sadece saniye yazan yeri 3 veya 30 olarak yapmayı deneyin. Çözdüğünüze sevindim bu arada.

sağolun hocam. yanlış anlamıyorsunuz değil mi beni, sisteme bok atmaya çalışmıyorum :D geç açılma sorunu sadece ben de olabilir çünkü. bu sorunu başka bildireni görmedim çünkü.

• Haha 1

Bu oyunlarda ara sahnelerden ses gelmeme sorunu 1809 sürümünden kaynaklı sanırım. Sistemi çok beğenmiştim ama kullanamayacağım maalesef bu sebepten.

rblue, 13 saat önce yazdı:

Bu oyunlarda ara sahnelerden ses gelmeme sorunu 1809 sürümünden kaynaklı sanırım. Sistemi çok beğenmiştim ama kullanamayacağım maalesef bu sebepten.

Sorun değil. Windows bazı güncelleştirmelerde sapıtmaya başladı artık. Arızalı güncellemeler çıkıyor bazen. Sonradan gelen güncellemelerle düzeltiyorlar.

Bu arada konuya Win7 SP1 x64 PRO Vl sürümü eklendi.

• Like 1

eXtrmE_sPoRtS, 18.01.2019 - 16:38 yazdı:

Sorun değil. Windows bazı güncelleştirmelerde sapıtmaya başladı artık. Arızalı güncellemeler çıkıyor bazen. Sonradan gelen güncellemelerle düzeltiyorlar.

Bu arada konuya Win7 SP1 x64 PRO Vl sürümü eklendi.

R5 1809 dışında modifiye etmiş olduğunuz başka bir Windows 10 sistem var mı acaba?

KHEDIRA, 2 saat önce yazdı:

windows 8.1 embedded industry ne zaman gelir hocam ?

Şu aralar çeviri işleriyle uğraşıyorum. 1-2 gün içinde çeviri bitecek gibi duruyor. Elimde hazır iso var düzenlemeleri yapıp paylaşmaya çalışırım bu hafta içinde. 8.1 haricinde 8 isteyen var mı 8.1 ile 8 arasında tek fark başlat olması diye biliyorum. Bence sırf 8.1 olsa daha iyi.

Bu arada windows 7'yi kuran olmadı mı hâla konudaki sistemi ?

Edited by eXtrmE_sPoRtS
  • Like 1

arama kısmına ve wifi şifresi alanında klavyeyi kullanamıyorsanız System32 içinde Ctfmon.exe çalıştırın düzelir. Bunu başlangıça ekleyin sıkıntı kalmaz.

Daha önce yazıldıysa olsun fazla bilgi göz çıkarmaz :)

• Like 2

akillialtay1995, 6 dakika önce yazdı:

@eXtrmE_sPoRtS kardeşim ben 8'in gelmesini istiyorum

kardeş ne yapacaksın 8 i ? 8.1 bütün hataların giderilmişi ve daha stabili iken ne işine yarayacak 8 ? 

8.1 embedded yeterli hocam. ekstra 8 için uğraşmaya değmez. millet halen eski sistem diye tutturuyor hayret bir şey. 

• Like 1

akillialtay1995, 6 dakika önce yazdı:

benim ekran kartımın 8.1 sürücüsü yok ekran kartım çok çok eski

ekran kartım: nvidia geforce 7300 LE

driverpack solution kullan. onda olmayan sürücü yok neredeyse. illa nvidianın kendi sitesinden indirmene gerek yok. 

Edited by KHEDIRA

KHEDIRA, Şimdi yazdı:

driverpack solution kullan. onda olmayan sürücü yok neredeyse. illa nvidianın kendi sitesinden indirmene gerek yok. 

ama o programın online olanı sürücüden başka pcye gereksiz program kuruyor

akillialtay1995, 1 dakika önce yazdı:

ama o programın online olanı sürücüden başka pcye gereksiz program kuruyor

senin belirlemediğin hiçbir şey kurmuyor. kurulmasını istemediğin şeyin solundan tiki kaldırırsan driver haricinde hiçbir şey kurulmaz. 

• Like 1