Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

KHEDIRA, 3 saat önce yazdı:

hocam home single language sürümü ltscden daha mı hafif ? format atacağım birazdan.

konuda zaten yazdım, neden okumuyorsun?

hocam eline sağlık, şu anda single language indiriyorum bunu laptop a yükleyeceğim,

normal pc me ltsc mi daha uygun olur yoksa single edition mı tam karar veremedim

normal pc de dosya paylaşımı veya uzaktan yardım falan kullanmıyorum genelde  oyun ve döküman hazırlama yazdırma, ama arada telefonun ya da diğer cihazların root, rom işleri gibi sorunlarda inciğine kadar kurcalamak gerekebiliyor. normal pc çok daha donanımlı laptop dan  

ceobey, 17 saat önce yazdı:

Eline Sağlık Usta Şimdiden Teşekkür Ederiz.

sorunumu haletim

İyi kullanımlar

• Thanks 1

EgeGrkn, 4 saat önce yazdı:

İyi kullanımlar

Merhaba @EgeGrkn

Dediğiniz gibi tüm işlemleri sırasıyla yaptım. Hatta sıfırdan sizin verdiğiniz sistemi kurdum. Kokteyli çalıştırdım cmd ekranında gerekenleri yaparken sürekli Error yazılarını gördüm. En sonunda işlem başarılı bir şekilde tamamlandı. Etkin olması için sistemi yeniden başlatın dedi. Anlamadım. Eksik mi kuruldu şimdi. 

bütün işlemleri yaptıktan sonra kokteyli uygulamadan reset at bilgisayara sonra uygularsan sorunsuz ve daha iyi kurulur ben öyle yapıorum sonra en sonunda reset atıorsun ok

Sağ altta Best HD Wallpaper.com yazısı çıkıyor.Onu nasıl sileriz?

Pardon:Benim duvar kağıdıyla ilgiliymiş.

Edited by kocamanadam

nuri6633, 3 saat önce yazdı:

bütün işlemleri yaptıktan sonra kokteyli uygulamadan reset at bilgisayara sonra uygularsan sorunsuz ve daha iyi kurulur ben öyle yapıorum sonra en sonunda reset atıorsun ok

Hocam zaten infoda belirtildiği gibi UAC kapat reset at diyor. Ben de öyle yaptım. Uac kapadım reboot ettim kurdum cmd içinde hızla akan errorları adlım. Tekrar uyguladım yine aynı hatalar. Bir şeyleri eksik kurdu sanırım

Edited by lediod

lediod, 6 saat önce yazdı:

Merhaba @EgeGrkn

Dediğiniz gibi tüm işlemleri sırasıyla yaptım. Hatta sıfırdan sizin verdiğiniz sistemi kurdum. Kokteyli çalıştırdım cmd ekranında gerekenleri yaparken sürekli Error yazılarını gördüm. En sonunda işlem başarılı bir şekilde tamamlandı. Etkin olması için sistemi yeniden başlatın dedi. Anlamadım. Eksik mi kuruldu şimdi. 

error yazmasının sebebi ayarların bazıları xp 7 8 8.1 için o sebeple error veriyor sorun yok hocam sıkıntısız.

nuri6633, 5 saat önce yazdı:

iki yöntemde doğrudur

kocamanadam, 3 saat önce yazdı:

Sağ altta Best HD Wallpaper.com yazısı çıkıyor.Onu nasıl sileriz?

Pardon:Benim duvar kağıdıyla ilgiliymiş.

sorun yok olabilir böyle şeyler

lediod, 2 saat önce yazdı:

Hocam zaten infoda belirtildiği gibi UAC kapat reset at diyor. Ben de öyle yaptım. Uac kapadım reboot ettim kurdum cmd içinde hızla akan errorları adlım. Tekrar uyguladım yine aynı hatalar. Bir şeyleri eksik kurdu sanırım

sorun yok oda doğru. eksik birşey yok. tek sorun şuan aeroglass ve uxthemepatcherda onların güncellenmesini bekliyorum 1809 için. güncellenince kokteyle ekleyeceğim.

Dün sistemi bilgisayarıma kurdum.Kokteyli de uyguladım.Emeklerinize sağlık.

Kurarken rufusla uefi kurulum mu seçtim bilmiyorum.Bir hayli uğraştım.Ama sonunda başardım.

gonyalı42, 19.12.2018 - 15:02 yazdı:

Kurarken rufusla uefi kurulum mu seçtim bilmiyorum.Bir hayli uğraştım.Ama sonunda başardım.

rufus anlatımı var hocam extra klasörü içerisinde

Edited by EgeGrkn

Hocam elinize sağlık cidden güzel bir sistem olmuş ama anlamadığım şekilde arada kasmalar takılmalar oluyor.Oyun oynarken değil.Chrome 'da tek sekme açık arkada da sadece steam açık ama elimi kolumu bağladı resmen. Koktely'i de yaptım ama doğrumu yaptım bilmiyorum.

TimeShift, 7 saat önce yazdı:

Hocam elinize sağlık cidden güzel bir sistem olmuş ama anlamadığım şekilde arada kasmalar takılmalar oluyor.Oyun oynarken değil.Chrome 'da tek sekme açık arkada da sadece steam açık ama elimi kolumu bağladı resmen. Koktely'i de yaptım ama doğrumu yaptım bilmiyorum.

Sitem güncelse sorun driverdandır. chrome donanım hızlandırmadan kaynaklanıyor.

Yazdığınız sırada yaptım bütün yönergeleri driver güncel olan bütün driverları eksiksiz kurdum bu sistemden önce Win7 vardı böyle sorunları yoktu gerçi daha önceki Win10'larda da bu sorun olmamıştı ki Win7 sırf nostalji olsun diye geçmiştim.Performans olarak Win10 hep daha iyi performans vermişti ama bu sefer pek öyle olmadı.

TimeShift, 51 dakika önce yazdı:

Yazdığınız sırada yaptım bütün yönergeleri driver güncel olan bütün driverları eksiksiz kurdum bu sistemden önce Win7 vardı böyle sorunları yoktu gerçi daha önceki Win10'larda da bu sorun olmamıştı ki Win7 sırf nostalji olsun diye geçmiştim.Performans olarak Win10 hep daha iyi performans vermişti ama bu sefer pek öyle olmadı.

driver sorunu yaşadığınıza eminim çünkü daha önce aynı sorunu yaşayan 3-4 kişi vardı. driveri eskiydi ve driverpacksolution tarzı yazılımlarla kurmuştu. official driverin kendi sitesinden indirdi ve chromuda googledan baştan indirdi sorunu çözüldü.

Sizdede aynı sorun var chrome ile ilgili driver sıkıntısı yaşıyorsunuz. sistemle ilgili değil sorununuz. önceki 3-4 kişide diretti sorun sistemde diye ama 40bin kişi kullanıyor sistemi böyle bir sorun yok. sorun sizinle ilgili çözebilirsiniz biraz uğraşıp. raminiz 8gb altındaysa smartram kurun ayrıca.

gonyalı42, 19.12.2018 - 15:02 yazdı:

çünkü lisanslama - netframework - microsoft visual - directx gibi kurulumlar yapılıyor o sırada...

Not: arkadaşlar 40binden fazla kişi kullandı, herkes çok sevdi sistemlerimin en önemli özelliklerinden birisi sorunsuz güncellenebiliyor olmasıdır korkmadan güncelleyin sistemlerinizi. her zaman hızlı kalacaktır.

EgeGrkn, 11 saat önce yazdı:

çünkü lisanslama - netframework - microsoft visual - directx gibi kurulumlar yapılıyor o sırada...

Not: arkadaşlar 40binden fazla kişi kullandı, herkes çok sevdi sistemlerimin en önemli özelliklerinden birisi sorunsuz güncellenebiliyor olmasıdır korkmadan güncelleyin sistemlerinizi. her zaman hızlı kalacaktır.

Hocam benim sıkıntım diskimin gpt olmayışındandı.Hardiski komple formatlamak zorunda kaldım.Yoksa sizin sisteminizden kaynaklı bir sorunum olmadı.

Tekrar emekleriniz için teşekkür ediyorum.

• Like 1

gonyalı42, 5 saat önce yazdı:

Hocam benim sıkıntım diskimin gpt olmayışındandı.Hardiski komple formatlamak zorunda kaldım.Yoksa sizin sisteminizden kaynaklı bir sorunum olmadı.

Tekrar emekleriniz için teşekkür ediyorum.

Sorunu çözmenize sevindim iyi kullanımlar, evet gpt gerekiyor uefi kurulum için

Edited by EgeGrkn

Sistemi artik bayadir kullaniyorum. Bir problemim var.sistemde bir cok ayari degistirmek mumkun degil. Internetde aradim her yolu denedim lakin yine olmuyor. 

Ve ara sira donmalar takilmalar oluyor sistemde sebebsizce. 

Capture.PNG

Premier7, 7 saat önce yazdı:

Sistemi artik bayadir kullaniyorum. Bir problemim var.sistemde bir cok ayari degistirmek mumkun degil. Internetde aradim her yolu denedim lakin yine olmuyor. 

Ve ara sira donmalar takilmalar oluyor sistemde sebebsizce. 

Capture.PNG

Bu bende de var ve üstadın dediğine göre driverdan ötürü diyor ama yukarıda ki mesajda yazdığını da yaptım yine aynı değişen bişey yok.

TimeShift, 2 saat önce yazdı:

Bu bende de var ve üstadın dediğine göre driverdan ötürü diyor ama yukarıda ki mesajda yazdığını da yaptım yine aynı değişen bişey yok.

BU telemetry ile ilgili bir sorun. Telemetry ayarlarin kapatiliyor falan sanirim. Ne kadar denedim olmadi gitmedi bu sorun . Batarya ayarlarin degisicem olmuyor sistem izin vermiyor.

Selamlar,

Baktığımda hep SL ve Enterprise sürümleri için Kokteyl yapıldığını görüyorum. Windows 10 Pro ya da Home sürümleri için bir düşünceniz var mı?