Jump to content
TNC-TR
HoT_JaZz

VirtualBox 6.0.4 Build 128413

Recommended Posts

vbox1.png

Virtualbox, birden fazşa işletim sistemi kullanmak isteyenler için yapılmış "Sanal PC" programlardır. VirtualBox sayesinde ana işletim sisteminize hiçbir zarar gelmeden sanal bir harddisk oluşturarak kullandığınız işletim sisteminin üzerinde başka bir işletim sistemi deniyebilirsiniz. Yazılımı benzer programlarından ayıran özelliği hem Windows hemde Linux sistemleri üzerinde çalışabilmesinin yanında birçok sistemi desteklemesidir. Kendisi ile aynı görevi yapan üçretli programların özelliklerine sahip olmasına rağmen tamamen ücretsiz olması yani sıra hemde açık kaynak olmasıdır.

Kolay Kullanım Sihirbazı ile 5 dk.'da kuracağınız işletim sistemine uygun sanal harddisk oluşturup işletim sistemini kurmaya başlayabiliyorsunuz. Bilgisiyarınızın üzerindeki tüm donanımlarınızı sanal işletim sistemi üzerinde de kullanmanıza olanak sağlıyor.

Dosya Boyutu : 15.2 MB

Rarpass: thisiswinsford.co.uk

Please login or register to see this link.
Edited by HoT_JaZz

üstat eline sağlık sağal. program ile ilgili bisey soracam bu programı ben biara kulandım ama ana bilgisayardaki bilgilerimi sanal pc ye aktaramıyordum bide nete bağlanmada sorun yasıyordum. bu konular hakında bilgi verirsen sevinirim.

Malasef Ana Bilgisayarındaki Dosyaları Sanal PC Ye Aktaramıyorsun Belki Bir Yöntemi Vardır Ama Sanmıyorum Olacağını Çünki Bende Uğraştım O Konu Üzerinde Bir Sonuca Varamadım.. Nete Bağlanmada Sorun Yaşıyordum Derken Tam Olarak Sorun Nedir ¿ Birde Modem in USB mi¿

Valla vmware kullandığımdan pek bi bilgim yok ama vmware da vm menüsünde vmtools vardı onu yükleyince dosya aktarabiliyoduk.Bunda da vm menüsünü görüyorum belki öyle bir seçenek bundanda vardır.

Hot Jazz arkadaşım bu çalışmana başka bir sitede rastladım.Orda rarpass olarak thisiswinsford.co.uk yazıyordu ama link kırıktı sanırım yanlış kopyalanmış bende düzelttim budur diye fakat nasıl olduysa benim paylaşımım sanılıp yeni konu olarak koyulmuş.Oraya da yazdım bu benim değil Hot Jazz arkadaşındır diye kusura bakma.amaçlı yada bilinçli birşey yapmadım.Saygılar...

Hot Jazz arkadaşım bu çalışmana başka bir sitede rastladım.Orda rarpass olarak thisiswinsford.co.uk yazıyordu ama link kırıktı sanırım yanlış kopyalanmış bende düzelttim budur diye fakat nasıl olduysa benim paylaşımım sanılıp yeni konu olarak koyulmuş.Oraya da yazdım bu benim değil Hot Jazz arkadaşındır diye kusura bakma.amaçlı yada bilinçli birşey yapmadım.Saygılar...

Sorun Değil Arkadaşım.

arkadaşlar ben bunu kullanmadım ama muhtemelen ana bilgisayardan dosya atacaksanız şu yöntemi deneyebilrsiniz: önce kullanacaığınız dosyaların imagesini alın ve virtualboxda bunu cd ye gösterin dosyaları ordada kullanabilirsiniz :D

Bu programının 1.5.6 son sürümünde türkçe desteği var. Bunuda burdan indirebilirsiniz. Başlat > programlar > İnnotek VirtualBox kurulduktan sonra bu dizinden ulaşabilirsiniz.

Dosya boyutu: 16.5 mb

dfgfzh3.jpg

Edited by gokhan33

internete bağlanamayan arkadaşım programın setting kısmından networking mensünden enternet kartını seçersen bağlanabilirsin bendede aynı sorun oldu ben böyle çözdüm.

Virtualbox 1.6.4 Türkçedir.

Download:

http://rapidshare.com/files/136373975/VirtualBox_1.6.4_Ggeforce.exe[/CODE]

Edited by Ggeforce

YuNuSs®

arkadaşlar ben bunu kullanmadım ama muhtemelen ana bilgisayardan dosya atacaksanız şu yöntemi deneyebilrsiniz: önce kullanacaığınız dosyaların imagesini alın ve virtualboxda bunu cd ye gösterin dosyaları ordada kullanabilirsiniz

YuNuSs® arkadaşın anlattığı olabilir ama daha kolay yolu olmalı.

Çünkü Virtualboxdan ana makinaya nasıl dosya atılır. Her iki yönede dosya atılışının başka yolları olmalı.

YuNuSs® arkadaşın anlattığı olabilir ama daha kolay yolu olmalı.

Çünkü Virtualboxdan ana makinaya nasıl dosya atılır. Her iki yönede dosya atılışının başka yolları olmalı.

Yakında virtual box hakkında detaylı anlatım yayınlayacağım. Orda göstericem. Dosya aktarımlarını vs.

Edited by Ggeforce

Yakında virtual box hakkında detaylı anlatım yayınlayacağım. Orda göstericem. Dosya aktarımlarını vs.

İlginize Teşekkürler. Takipte olacağım.

merhaba ben bu programı laptopa kuramıyorum.yükleme işlemi sonuna kadar gidiyor en sond atekrar yükelme geriye dönüp kurmadan bitiyor.Laptopda amd işlemci var o sebeptenmi acaba.

Laptopda amd işlemci var o sebeptenmi acaba.

İşlemcinin bunda bir etkisi yok. Belki de kuruluyordur da sen farketmiyorsundur.

Başlat>Programlar>İnnotek VirtualBox bunu bir kontrol et.

Virtualbox u açtığım zaman klavye ve fare devredışı kalıyor.Hiçbir işlem yapamıyorum.Usb klavye fare kullandığım için galiba.Bunun bi çaresi varmı?

İşlemcinin bunda bir etkisi yok. Belki de kuruluyordur da sen farketmiyorsundur.

Başlat>Programlar>İnnotek VirtualBox bunu bir kontrol et.

hayır dostum bakmıştım maalesef yüklenmiyor.masaüstü bilgisayarıma yükledim çalışıyor onda sorun yok ama latopa kuramıyom.

hayır dostum bakmıştım maalesef yüklenmiyor.masaüstü bilgisayarıma yükledim çalışıyor onda sorun yok ama latopa kuramıyom.

Orjinalini kurmayı deneyin.

http://www.4shared.com/file/70310669/cbc0b3e2/nnotek_Virtualbox__Kullanm.html

Merhaba Arkadaşlar,

Burda okuduklarımdan sonra bildiğim birkac şeyi paylaşmak istedim.Yazılım acık kaynak biryazılım olup üçretsizdir. TR dil destegi mevcuttur. Kurulum bittikten sonra fare sanal makinanın dışına cıkarılabilmesi için (CTRL) tuşuna basmanız yeterlidir.Ana makinadan sanal makinaya yazılım aktarmak mümkündür.

İlave ettiğim bu anlatım tarafımdan yapılmıştır.Resinleri tektek yüklememek için Sıkıştırıp link verdim .Ben yazılımı bir yıldır kullanmıyorum.Ama ana makinada yaptıgınız herşeyi sanal makinada da yapmanız mümkün.

Sevgiyle Kalın