Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

PEARL LINUX 7.1 FINAL 

GÜNCELLEME TARİHİ: 21 OCAK 2019

Ubuntu tabanlı olan sistem mate masaüstü arayüzü ile gelmektedir.Ubuntu'nun 18.04 Lts "Long term support" uzun süreli destekli_yapı ile son hali ile güncellenmiş olarak hafif hızlı ve görsellğinde beraberinde geldiği ilk ve son kullanıcının ihtiyaç duyabileceği araç ve gereçler uygulamalar vb.temel geniş yelpazede ilaveli olarak derlenmiş açık kaynak "opensource" ücretsiz herkezin kullanabileceği ücretsiz Linux işletim sistemidir.

Tema,ikon ve duvar kağıtları efektler Mac veya windows benzerliği ile ön plana çıkmaktadır.Kullanıcı istediği gibi özelleştirip kendine has bir masaüstü yapılandırabileceği arayüzü şık ve hoş bir sistem olarak değendirebiliriz.ayrıca sistemin geliştiricileri bu özelliklere ek olarak,güncellemelerin sürekli olarak,kullanıcılar tarafından ubuntu sunucuları üzerinden alacakları belirtilmiş özetle,ister manuel elle,ister otomatik olarak sistem güncellenebilir şeklinde vs.

home_5.jpg

İNDİRME LİNKİ / DOWNLOADLINK

Alıntı

64 BİT ISO İNDİR

Please login or register to see this link.

32 BİT ISO İNDİR

Please login or register to see this link. , Please login or register to see this link.  + Please login or register to see this link.  iso  md5 hash dosya bütünlük değerleri ve beni oku text dosyası.

Pearl Linux işletim sistemi hem 32 bit,hemde 64 bit desteklidir sisteminizin donanım desteğine göre (işlemci mimarisi uyumu vs.) iso kalıplarını seçip indirebilirsiniz değerli Arkadaşlar.

KAYNAK LİNKLER:

Daha fazla bilgi için | Anasayfa linki: Please login or register to see this link.  | Source Forge bağlantısı: Please login or register to see this link.

SORUN VE ÇÖZÜMLER İÇİN UBUNTU TÜRKİYE FORUM SAYFASINI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Spoiler

Panter Menü ÃrneÄi

Windows 10 düzen örneÄi

TANITIM VİDEOSU

Spoiler

Edited by forjest
  • Like 2

Pearl Linux 7.1 Final sürümüne güncellenmiştir bilgilerinize sunulur! :)

Güncelleme tarihi: 21 Ocak 2019

merhaba öncelikle hazırlayıp buraya yüklediğiniz için teşekkür ediyorum..bir iki sorum olacak ?

Bu sistem windows 10 yüklü dizüstü bilgisayarıma kurabilir miyim ?

Bu sistemin güvenlik durumu nedir ?

Daha mı güvenli diğer sistemlere göre ?

Kullanım olarak bir sorun yaratırmı yani program kurma ve kullanma olarak ?

teşekkürler :)

• Merhabalar Pearl linux'te diğer açık kaynak linux sistemler gibi güncel olanları sitede yer yer paylaşım yapılmakta kendi hazırladığım bir sistem değildir sadece paylaşıma sunulmuştur.
  • Herhangi bir windows işletim sisteminin yanına kurabilirsiniz.
  • Bu sistem konuda da belirtildiği üzere ubuntu temel alınarak customization özelleştirmeler yapılarak herkezin kullanımına sunulmuş dağıtılmıştir opensource felfesinde zaten bilinen birşeydir genel olarak.Linux'ün kendisi zaten güvenli sistemdir virüs programları,bakım onarım tools'ları kullanmaya gerek kalmadan sürekli stable şekilde çalışır.
  • İlk kez linux işletim sistemi kullanacaksanız eğer,Linux Mint,Manjaro,pardus,archman ve ubuntu sistemlerine göz atmanızı tavsiye ederim.Görsel manada bir çok değişikliği her farklı linux dağıtımı üzerinde hızlı şekilde kendinize göre yapılandırabilirsiniz diğer taraftan pearl linux'ü bir kaç kez daha evvel linux denemeleri olan kişilerin kurması daha mantıklı olacağından önerilerde bulunulmuştur.
  • Linux hakkında kurmadan evvel temel araştırmalar yaparak forum site makaleler ve tutorial inceleme videolar resim incelemeleri vs.yapmanızı öneririm günün sonunda netleşecek olan bilgilerle yol almak ilk kez kullanacak ya da kullanmada bu kapsamda da deneyimler kazanma anlayışında yararlı ilerleyiş sağlanacaktır windows yanına kurulum metodları vb.yönergelerle birden fazla linux sistemleri kurmakta her daim mümkündür.

Linux mint,ubuntu,archman,pardus ve manjaro linux sistemlerine site içinden adı ile arama yaparak gerekli sistemlere erişebilirsiniz diğer taraftanda ayrıca Please login or register to see this link. altından da arama yapabilirsiniz kolay gelsin saygılarımla.

Elbette tavsiye ederim.

KHEDIRA, 1 saat önce yazdı:

sistemi kurdum ama ingilizce kuruldu. nasıl türkçe yapacağım ?

KHEDIRA, 1 saat önce yazdı:

neden cevap yazmıyorsunuz ? @forjest

"İngilizce kurulmuş sistemi Türkçeye çevirmek" başlıklı wiki-ubuntu sayfasını ziyaret ediniz.Sistem ubuntu tabanlı olduğundan diğer farklı ilgili çözümlerde mevcut kolay gelsin.

Spoiler

• Like 1

alican179, 17 saat önce yazdı:

türkçe kurulum oluyormu

sistemin yarısı türkçe yarısı ingilizce.

• Thanks 1